همانطور که در مطلب پیشین اصول طراحی مراکز داده (قسمت اول) گفته شد و بخش های مختلف یک مرکز داده در طراحی زیر ساخت فیزیکی,معرفی شد در این مطلب به ادامه معرفی (تفکیک شده) بخش های گفته شده میپردازیم.

طراحی مراکز داده

يكي از خدماتي كه به واقع جزء خدمات مادر و اصلي گروه خدمات شبكه‎هاي اطلاع‎رساني رايانه‎اي محسوب مي‎شود، خدمات «مركز داده» است. در واقع مراکز داده مکان هایی مطمئن براي نگهداري اطلاعات با قابلیت اطمینان و دسترسی بالا هستند.

In Rack Cooling

با بالا رفتن توان برودتي مورد نياز در يک رک، ديگر نمي توان با استفاده از روش هاي پيش گفته آن را به صورت کامل خنک کرد.

In Row Cooling

در اين روش جهت جلوگيري از مخلوط شدن هواي گرم و سرد درون اتاق سرور یا مرکز داده، رک ها را در چند رديف موازي در کنار هم قرار مي دهند.

In Room Cooling

اولین راهکار سرمایشی مرکز داده، راهکار مبتنی بر اتاق (Room Oriented) است. این راهکار یک روش قدیمی است که در مراکز داده با ظرفیت پایین استفاده می شود.

توزيع هوا در مراکزداده

در مطالب قبلی انواع سیستم های سرمایش در مراکزداده خدمتتان توضیح داده شد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با انواع سیستم های توزیع هوا در مراکز داده آشنا کنیم.

cooling datacenter

برای طراحی یک سیستم Cooling برای مرکز داده باید حتما تسلط کامل بر طریقه کار سیستم های خنک کننده داشته باشید تا بتوانید برای دیتاسنتر و یا حتی اتاق سرور خود یک سیستم سرمایش مناسب و بر اساس استانداردها انتخاب کنید.

محبوب ترین آموزش ها