آشنایی با روتر برد میکروتیک

همونطور که میدانید روتر برد میکروتیک یک روتر ارزان قیمت و کوچک نسبت به سایر روترهای شبکه می باشد. سیستم عامل روتر بردهای میکروتیک لینوکس بیس و در واقع Open Source می بشند و به راحتی میتوانید سیستم عامل میکروتیک را دانلود و بر روی PC یا VM نصب کنید و از روتر برد میکروتیک استفاده نمائید.

Static Route

همانطور که در مطلب پیشین درباره Static Route گفته شد این نوع روت مناسب برای شبکه های کوچک و یا با طراحی ساده می باشد.
در اینجا با ذکر یک مثال این نوع روت را پیاده سازی میکنیم.

Static route

در این نوع مسیریابی که مناسب شبکه های کوچک می باشد, مسیر یابی به صورت دستی توسط مدیر شبکه وارد میشود. در این نوع مسیریابی مدیر شبکه بر اساس طرح شبکه تصمیم به اضافه کردن مسیر مناسب برای برقراری ارتباط میگیرد. اگر شبکه شروع به بزرگ شدن نماید این نوع مسیریابی به یک فرآیند خسته کننده تبدیل شود.

Default route

در دنیای شبکه داده ها برای رسیدن به مقصد نیاز به دانستن مسیر مشخص دارند تا بتوانند به مقصد برسند بنابرین در دنیای شبکه برای سفر یک دیتا یا پکت به مقصد بعدی باید در مسیر درستی وارد شود یا به عبارت دیگر داده ها باید به درستی route شوند.

تنظیمات E1 در روتر سیسکو

در روترهای سیسکو برای ارتباطات E1 باید از ماژول های مخصوص E1 استفاده کرد تا بتوان بوسیله روتر ارتباط Channelize برقرار کرد. در جدول زیر لیستی از ماژول های سیسکو برای شما نشان داده شده است.

Router Password Recovery

ممکن است پسورد ورود به کنسول روتر خود را فراموش کرده باشید و یا گاهی ممکن است شخص دیگری تنظیمات را وارد کرده و شما به آن شخص دسترسی ندارید و نیاز است بدون ریست کردن تنظیمات وارد محیط کانفیگ روتر خود شوید, در اینجاست که پسورد ریکاوری روتر سیسکو بهترین و راحت ترین راه ممکن برای شماست.

محبوب ترین آموزش ها