آموزش VMware Esxi6

يك ESXi Hostيك Virtualization Layerمي باشد كه برروي سخت افزار سرور قرار مي گيرد و مي تواند اين منابع سخت افزاري به چندين ماشين مجازي اختصاص دهد.
در شكل زير مي توانيد ارتباط ميان سخت افزار و لايه مجازي را مشاهده كنيد.

آموزش VMware Esxi6 - قسمت دوم

براي مديريت و كنترل محصولات vSphere چندين User Interface وجود دارد كه به صورت زير دسته بندي مي شوند:

آموزش VMware Esxi6

شركت هاي زيادي هستند كه در زمينه مجازي سازي فعاليت مي كنند كه در ميان آنها شركت VMware يكي از قويترين آنها مي باشد كه امتياز اين شركت در اختيار شركت EMC مي باشد . كه يكي از بزرگترين شركت ها در زمينه Storage می باشد.

برای دسترسی کامل به تمام قابلیت های Esxi باید آن را کرک کنیم (البته بهتره که لایسنس را بخرید). برای این منظور ابتدا فایل Keygen نسخه Esxi خودتون را دانلود کنید که معمولا به صورت Exe می باشئ و پس ازاجرا یک سریال به شما می دهد که آن سریال را کپی میکنیم.

فعالسازی SNMP سرور  ESXI

برای فعال کردن snmp در  سرور esxi باید بوسیله محیط کامندی آن عمل کنید که مستلزم آن فعال کردن SSh ESXi می باشد که قبلا خدمت شما دوستان گفته شده است. پس به esxi خود SSH میزنیم.


ابتدا از طریق کنسول Vsphere Client به سرور وصل میشویم.

همانطور که در مقاله قبل گفته شد (آشنایی با تکنولوژی ILO در سرورهای HP) پورت ILO زمانی مورد استفاده می‌باشد که شما دسترسی فیزیکال به سرور نداشته باشید و یا از راه دور بخواهید به آن متصل شوید.

ILO نام تکنولوژی مورد استفاده HP در سرورهای این شرکت است. این پورت زمانی بیشترین استفاده و نیازش آشکار میشود که شما به هر دلیلی و از راه دور نیازمند به دسترسی (سطح پایین) به سرور خود میباشد.

محبوب ترین آموزش ها